+90 (312) 461 02 70 info@incekvadikonutları.com

Aidat ne için toplanmaktadır?

Aidat ile site yönetiminde çalışan personelin maaşları,sigortaları, ortak alanlara gelen elektrik, su varsa doğalgaz faturaları, temizlik malzemesi,ofis malzemesi,ofiste kullanılan telefon ve internet faturaları ödenmekte ve diğer giderler karşılanmaktadır.

Aidat yatırılırken (Eft,Havale,ATM) açıklama kısmına ne yazılması gerekiyor?

Aidat yatırılırken açıklama kısmına Daire sahibinin Adı Soyadı, hangi blok olduğu ve daire numarası ile hangi ödeme olduğu (aidat,yakıt,avans) belirtilecektir. ATM den yapılan ödemelerde makbuz site yönetimine ibraz edilecektir.

Site yönetimine ödeme yapabilir miyim?

Site yönetimine nakit olarak ya da makbuz karşılığı ödeme yapılmaz. Ancak site yönetiminde bulunan muhasebe birimine kredi kartı ile pos makinesinden ödeme gerçekleştirilebilir. Almış olduğunuz slip ve makbuzunuzu mutlaka saklayınız. Bunun dışında hiçbir şekilde şahıslara ödeme yapmayınız.

Aidat geciktirmelerinde uygulanan ceza nedir?

Site sakinlerinin ortak alan aidat ve avans bedellerini ödemesi gerekir. Düzenli ödenmediği taktirde ödenmeyen aylar için % 5 gecikme cezası alınır. Ayrıca iki ay üst üste ödemeyenlerle ilgili olarak icra takibi başlatılır.

İcra Takibi başlarsa ne olur?

Hakkında icra takibi başlatılan kişilerin tüm mal varlıklarına el koyulabileceği gibi, TOKİ ile imzaladıkları Gayrı Menkul Satış Sözleşmesi iptal edilerek dairesi elinden alınabilir.

Avukat ücretini ve masrafları kim öder?

Hakkında icra takibi başlatılan borçlular, asıl borçları ile birlikte icra masrafları ve avukatlık ücretini ödemekle yükümlüdür.

Ne zaman borcumu ödersem bu masrafları ödemem?

Borcu bulunan kişilere önce ihtarname gönderilir. İhtarname ile ödeme yapıldığı taktirde Avukatlık ücreti ve icra masrafları alınmaz.

Avans nedir ne için toplanmaktadır?

Avans site kuruluşlarında bir sefere mahsus olarak toplanan ve ortak alanlara harcanan bedeldir. Ortak alan su, elektrik, doğalgaz abonelikleri, sosyal tesis ve site yönetiminin ofis demirbaşları (ofis mobilya, bilgisayar donanımı, telefon v.s) çevre hizmet demirbaşları (çim biçme makinesi, çöp toplama konteynırları, ortak alanlarda kullanılan çöp konteynırları, hortum, tamir seti v.s) avans bedelinden karşılanmaktadır.

ID: 247